Menu

Partnerzy społeczni w RDS zadeklarowali wolę negocjacji nad paktem społecznym

Partnerzy społeczni w RDS zadeklarowali wolę negocjacji nad paktem społecznym fot.Tygodnik Solidarność

Partnerzy społeczni w Radzie Dialogu Społecznego zadeklarowali wolę rozmów na temat paktu społecznego, proponowanego przez wicepremiera Jarosława Gowina. Rada na wniosek „Solidarności” zrezygnowała z formalnego głosowania w tej sprawie. „Solidarność” gotowa jest do rozmów w każdej sprawie, choć jej zdaniem pakty społeczne w Polsce nie sprawdziły się. Skuteczniejsze jest szybkie rozwiązywanie konkretnych problemów.

Wczoraj odbywające się posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego zdominował temat negocjacji umowy społecznej, o którą zabiega nowy przewodniczący RDS wicepremier Jarosław Gowin. Pojawiła się propozycja przyjęcia formalnej uchwały w tej sprawie, jednak na wniosek „Solidarności” ostatecznie do jej głosowania nie doszło. Strony poprzestały jedynie na deklaracji, że będą prowadziły negocjacje.

Obecny na posiedzeniu minister zdrowia odpowiadając na wniosek „Solidarności”, która domaga się objęcia podwyżkami wszystkich pracowników zajmujących się pacjentami chorymi na COVID-19 zadeklarował, że formalnie udzieli odpowiedzi. Pismo do ministra zdrowia zostało przekazane już 3 listopada, jednak do tej pory nie było żadnej odpowiedzi.

ml

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.