Logo
Wydrukuj tę stronę

Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią!

Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią! fot. PAP/Rafał Guz

Solidarność jest z Białorusią, jest ze Swiatłaną Cichanouską i z wszystkimi, którzy walczą o wolną, demokratyczną Białoruś i wolne wybory - powiedział w środę szef NSZZ "S" Piotr Duda po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji.

- Serdecznie dziękuję, że przyjęła Pani zaproszenie na spotkanie. (…)  Podczas spotkania omówiliśmy z Pani Cichanouską obecną sytuację na Białorusi. Ja także zdałem relacje ze swojej wizyty w Mińsku – wyjaśnił na początku Piotr Duda.

- Solidarność jest z Białorusią! Solidarność jest z Panią Cichanouską i z wszystkimi, którzy walczą o wolną i demokratyczną Białoruś – zaznaczył szef NSZZ "S".

Przy okazji wizyty Piotr Duda wręczył Pani Cichanouskiej to co najcenniejsze dla Solidarności – czyli logo Solidarności.

- Na pamiątkę niech wam przyniesie szczęście. Niech ten znak Solidarności znany na całym świecie przyniesie wam szczęście, a wasze szczęście to wolne i demokratyczne wybory na Białorusi. I tego z całego serca jako szef Solidarności, cała Solidarność i wszyscy Polacy życzymy - powiedział Duda.

Liderka białoruskiej opozycji otrzymała też od szefa Solidarności m.in. medal z wizerunkiem ojca świętego Jana Pawła II i błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz monetę wydaną przez Narodowy Bank Polski z okazji 40-lecia Solidarności.

www.tysol.pl

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.