Menu

Prezydent proponuje zmianę w tzw. tarczy antykryzysowej. Chodzi o zwolnienie z płacenia składek ZUS

Prezydent proponuje zmianę w tzw. tarczy antykryzysowej. Chodzi o zwolnienie z płacenia składek ZUS fot.screen TVP Info

Podczas ostatniej specjalnej konferencji prasowej Prezydent Polski Andrzej Duda odniósł się do pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, tzw. tarczy antykryzysowej.

Prezydent po spotkaniu z premierem, minister rozwoju, prezes ZUS i prezes BGK relacjonował, że zastanawiano się nad postulatem przedsiębiorców dotyczącym zwolnienia z płacenia składek ZUS.

Jak mówił, środowisko mikroprzedsiębiorców podkreśla, że po okresie kryzysu nie będzie można normalnie wrócić do funkcjonowania, dlatego zawieszenie składek jest ich zdaniem niewystarczającym rozwiązaniem.

"Po długiej dyskusji ustaliliśmy, że zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego 2020 r." – poinformował w sobotę prezydent.

"Dla wszystkich firm, które utrzymają miejsca pracy, państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia" – zapowiedział Andrzej Duda.

źródło: tysol.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.