Menu

„Solidarność” o projekcie KO: Rozprasza prawo, które musi być spójne

„Solidarność” o projekcie KO: Rozprasza prawo, które musi być spójne fot.M.Lewandowski

Dubluje obowiązujące przepisy, jest niezgodne z techniką legislacji i nie służy spójności prawa. „Solidarność” ostro o poselskim projekcie nowelizacji Karty Praw Podatnika, autorstwa posłów Koalicji Obywatelskiej.

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie zaopiniowała poselski (KO) projekt nowelizacji Karty Praw Podatnika.

- Projekt dubluje obowiązujące przepisy zawarte w ordynacji podatkowej – czytamy w opinii.


Uzasadniając swoją opinię Prezydium zwróciło uwagę, że podstawowym zadaniem proponowanej nowelizacji nie jest przyznanie nowych praw, ale wzmocnienie ich ochrony. Wskazuje, że należy dokonać analizy obecnie obowiązujących przepisów i zmierzać do ich doprecyzowania, aby spełniały swoje zadania i nie budziły wątpliwości.

- Ujmowanie zbliżonego zakresu rozwiązań w kolejnej ustawie jest niezgodne z techniką legislacji, nie służy spójności prawa i może przyczyniać się do różnych interpretacji – czytamy w opinii.


Prezydium wskazuje na brak w projekcie instrumentów, które zapewnią właściwy sposób realizacji przepisów przez organy skarbowe. M.in. zatrudnienie w Krajowej Administracji Skarbowej na poziomie wystarczającym dla sprawnej obsługi podatników, obligatoryjnych szkoleń dla pracowników KAS.

Całą opinię można przeczytać tutaj>>>

ml
10

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.