Menu

Dziękujemy Ci Andrzeju!

Dziękujemy Ci Andrzeju! fot.P.Machnica

Po długoletniej pracy w związku, z początku na stanowisku rzecznika prasowego KK, a następnie sekretarza ds. międzynarodowych i kierownika Biura Zagranicznego, pożegnaliśmy naszego kolegę, Andrzeja Adamczyka, który odchodzi na emeryturę.
 
Od początku lat dziewięćdziesiątych Andrzej budował wizerunek NSZZ „Solidarność” za granicami kraju. Stał się wizytówką Związku, który zawsze promował i dokładał wszelkich starań, by Związek na arenie międzynarodowej stał się liczącym, wiarygodnym i profesjonalnym partnerem.


Dział zagraniczny Komisji Krajowej NSZZ Solidarność

Był członkiem najważniejszych ciał decyzyjnych Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ), Międzynarodowej Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych (MKWZZ) i Światowej Konfederacji Pracy (ŚKP), a następnie w Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (MKZZ), która powstała w wyniku połączenia się tych dwóch ostatnich, do czego walnie się przyczynił. Oprócz tego reprezentował i nadal reprezentuje, Związek w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym.


Podziękowania od Prezydium KK

Wielokrotnie wysyłany na misje związkowe, doskonale znający realia w poszczególnych regionach świata i krajach, znający wiele języków obcych często brał udział w różnego rodzaju misjach jako ekspert ds. międzynarodowych i unijnych.


Podziękowania od członków MOZ NSZZ "S"

Przez całe życie zawodowe bronił demokracji, praw człowieka i związkowych, wszędzie promował ideę wolnych i niezależnych związków zawodowych.
 
Za wszystko serdecznie mu dziękujemy!

aw

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.