Menu

Abp Jędraszewski kończy dziś 70 lat. Życzenia składa Piotr Duda

24 lipca 1949 roku urodził się w Poznaniu obecny metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Hierarcha jest profesorem nauk teologicznych. W latach 1997-2012 był biskupem pomocniczym w Poznaniu, następnie został mianowany metropolitą łódzkim i urząd swój pełnił w latach 2012-2017. Od 2017 roku jest ordynariuszem Archidiecezji Krakowskiej. Trzy lata wcześniej objął także stanowisko zastępcy Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski. Człowiek Roku Tygodnika Solidarność.

Wielce Umiłowany Księże Arcybiskupie!
    W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” pragnę złożyć Jego Ekscelencji najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i obfitych łask Bożych, błogosławieństwa w osobistym życiu duchowym oraz w posłudze pasterskiej wobec archidiecezji i całego Kościoła a także wielu lat w zdrowiu i pokoju z okazji 70. urodzin.
   Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za lata współpracy, życzliwości i wsparcia na jakie zawsze „Solidarność” mogła liczyć w relacjach z Księdzem Arcybiskupem.
To wspaniały dar od Boga, że stawia na naszej drodze tak wspaniałych Przyjaciół jak Jego Ekscelencja.
 
Z wyrazami szacunku i przyjaźni
Piotr Duda

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.