Menu

IV Etap 30. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zakończony zwycięstwem Polaka!

IV Etap 30. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zakończony zwycięstwem Polaka! fot. M.Żegliński

22-letni Stanisław Aniołkowski zwycięzcą IV Etapu Wyścigu Solidraności i Olimpijczyków. Zaraz za nim uplasowali się Estończyk Norman Vahtra i Holender Arvid De Kleijn.

IV Etap "Solidarki" ze Skarżyska-Kamiennej do Stalowej Woli zakończył się sukcesem 22-letniego Stanisława Aniołkowskiego z ekipy CCC Development Team. Losy 178-kilometrowego odcinka zaważyły się przed samą metą w Stalowej Woli, kiedy to na prowadzenie wysunął się polski kolarz. Drugie miejsce przypadło dla Estończyka Normana Vahtra z drużyny Cycling Tartu, zaś na trzeciej pozycji uplasował się holenderski zawodnik z ekipy METEC-TKH, Arvid De Kleijn. 

Jeśli bym nie zaryzykował, to bym nie wygrał. Na ostatnią prostą wyprowadzili mnie Kamil Małecki i Patryk Stosz

 
- mówił zwycięzca IV etapu Stanisław Aniołkowski.

Warto dodać, że po dzisiejszym etapie Aniołkowski dostał niebieską koszulkę dla najlepszego zawodnika do lat 23.

Myślę, że Stanisław zapracował na to żeby wygrać ten etap. Jest znakomitym sprinterem i udowodnił, że potrafi finiszować już w niejednym wyścigu w tym sezonie. Liczyliśmy i postawiliśmy na niego w końcówce, na rozprowadzeniu, że powalczy w Stalowej Woli. Świetnie ustawił się na końcowy sprint i wykorzystał to. Gratulujemy 

 
- skomentował Tomasz Brożyna, reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie i Atenach, a obecnie dyrektor sportowy CCC Development Team.

Klasyfikacja generalna po IV etapie nie uległa zmianie. Nadal prowadzi Estończyk Norman Vahtra z grupy Cycling Tart. 
 
Przed nami ostatni, piąty etap XXX Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który odbędzie się na trasie Tarnobrzeg – Krosno. Zawodnicy pojadą m.in. przez Baranów Sandomierski, Mielec, Sędziszów Małopolski, Pstrągową, Strzyżów, a także Zamek Kamieniec. Jednak na podziwianie malowniczych ruin XIV-wiecznego Zamku Kamienieckiego czas będą mieli jedynie widzowie zgromadzeni wzdłuż odcinka. To właśnie tam zlokalizowane są dwa najtrudniejsze podjazdy wyścigu, które być może zadecydują o ostatecznym wyniku piątego etapu „Solidarki”.


 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.