Menu

"Kończą się wszystkie dywagacje, że program 500+ dzieli polskie rodziny"

500+ na pierwsze dziecko, emeryci otrzymają trzynastkę w wysokości 1,1 tys zł, a młodzi do 26. roku życia nie będą płacić podatku PIT. Takie zapowiedzi usłyszeliśmy z ust Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, podczas konwencji partii.


Wiemy, jak to sfinansować. Poprzez walkę o uszczelnienie podatkowe, rozwój gospodarczy, zmniejszenie kosztów administracji. Dlatego na pewno tego słowa dotrzymamy

- mówił premier Mateusz Morawiecki


Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odniosła się tuż po konwencji PiS do postulatu 500+ dla każdego dziecka.

Natychmiast jak tylko usłyszałam o tej propozycji, gdy została ogłoszona, zaczęłam się zastanawiać jak należy się do tego przygotować, ale póki co, dziś to ta chwila radości. Myślę, że mamy sytuację w której kończą się wszystkie dywagacje, że program dzieli polskie rodziny.

 - z entuzjazmem oznajmiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
 

Sytuacja polskich rodzin naprawdę diametralnie się zmieniła, proszę też pamiętać, że to jest koło napędowe polskiej gospodarki, to są pieniądze, które pobudzają rynki lokalne, jest to też część pieniędzy, która w VAT wraca do budżetu.

- dodała minister Elżbieta Rafalska.


źródło: TVP Info

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.