Menu

Nowelizacja ustawy o Radzie Dialogu Społecznego po pierwszym czytaniu

Nowelizacja ustawy o Radzie Dialogu Społecznego po pierwszym czytaniu zdjęcie archiwalne / M.Żegliński

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, w ramach pierwszego czytania, przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, który został przedstawiony przez Prezydenta RP.

W trakcie posiedzenia Poseł Janusz Śniadek wniósł dwie poprawki do projektu prezydenckiego. Jedna z nich dotyczyła sposobu ustalania liczby przedstawicieli stron Rady oraz organizacji wchodzących w skład Rady. Propozycja zakłada, że strony Rady będą miały po 25 członków. Ponadto, wprowadzono zapis, który zapewnia, że żadna z organizacji nie będzie miała przewagi liczebnej większej niż 1 członek w stosunku do pozostałych organizacji w ramach strony. Wiąże się to z faktem, że do Rady Dialogu Społecznego przystąpiła nowa organizacja reprezentatywna – Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, co wymusiło zmiany dotychczasowych zasad ustalania reprezentacji poszczególnych partnerów.

Druga poprawka dotyczyła przesyłania do konsultacji społecznych Wieloletniego Planu Finansowego Państwa. 24 posłów głosowało „za”, 0 „przeciw”, żaden poseł nie wstrzymał się od głosu.

msz

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.