Menu

Piotr Duda dla "Naszego Dziennika": Nie odpuścimy niedziel. Czujemy się w tej kwestii oszukani

Piotr Duda dla "Naszego Dziennika": Nie odpuścimy niedziel. Czujemy się w tej kwestii oszukani fot.P.Machnica

Na łamach "Naszego Dziennika" przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wezwał posłów do przywrócenia pierwotnego kształtu ustawy o wolnych niedzielach w handlu. 

W sprawie niedziel mieliśmy w kampanii wyborczej jasną deklarację i czujemy się w tej kwestii oszukani


– powiedział Piotr Duda. Szef "Solidarności" przypomniał, że gdy PiS był w opozycji domagał się zakazu handlu we wszystkie niedziele i złożył nawet w tej sprawie "doskonale uzasadniony" projekt ustawy.
 

Dla nas to tak samo ważne jak wiek emerytalny. I tak samo jak wieku emerytalnego handlu w niedzielę nie odpuścimy


- stwierdził przewodniczący. Dodał, że to co się wydarzyło jest "głęboką rysą" na współpracy związku z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Nadzieje na to, że projekt z czasem zostanie poszerzony o wszystkie niedziele, są płonne, gdyż komisja odrzuciła już poprawkę, aby wpisać do ustawy artykuł o poszerzeniu zakazu handlu po dwóch latach.
 

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że jeśli wprowadzi się ustawę tylko z dwiema niedzielami, to już nigdy tego nie zmienimy


- podsumował Piotr Duda. 

źródło: "Nasz Dziennik"

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.