Menu

Od 1 stycznia 2018 roku kwota wolna od podatku wyniesie 8 tys. złotych

"Od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł" – powiedział wczoraj wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Minister dodał, mimo dobrej sytuacji w budżecie, resort finansów nie planuje zmian w podatkach sektorowych i podatku VAT.
 

Uszczelniamy system podatkowy i nie chcemy podnosić podatków. Obniżymy podatki poprzez to, że od 1 stycznia 2018 roku znacząco, znowu, po raz drugi, zwiększymy kwotę wolną od podatku – z 6,6 tys. zł na 8 tys. zł dla tych najuboższych osób. Podniesiemy też próg z 11 tys. zł do 13-14 tys. zł – ten od którego ta kwota z 6,6 tys. zł dzisiaj malała do obowiązującej wcześniej i obecnie poprzedniej kwoty wolnej od podatku 3091 zł. Dzisiaj beneficjentem kwoty wolnej od podatku jest 3 mln 400 tys. osób. W nowym systemie będzie to 5-6 mln osób


- powiedział Mateusz Morawiecki.

źródło: tvp info, radiomaryja.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.