Menu

Nie żyje Roman Giedrojć Główny Inspektor Pracy

W wieku 67 lat zmarł Roman Giedrojć Główny Inspektor Pracy. Kondolencje pogrążonej w smutku Rodzinie i pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy składa Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz przyjaciele z Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Roman Giedrojć Główny Inspektor Pracy, polski polityk, członek Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, poseł Akcji Wyborczej Solidarność Sejmu III Kadencji, przez wiele lat związany z Państwową Inspekcją Pracy, przyjaciel "Solidarności", odszedł dziś niespodziewanie do Domu Ojca.

Dziękujemy Ci Przyjacielu za wszystko. Spoczywaj w Pokoju. Kondolencje pogrążonej w smutku Rodzinie i pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy składają:

Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda
Przyjaciele z Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"

 

Roman Giedrojć pracował w Państwowej Inspekcji Pracy od 1985 roku. W latach 2006-08 roku był zastępcą głównego inspektora pracy. Wcześniej - od 1986 r. inspektor pracy, potem nadinspektor i kierownik słupskiego oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Koszalinie. Po zmianach administracyjnych - w OIP w Gdańsku.
 
W 1975 ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie, uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera o specjalności technika motoryzacyjna i energetyka, był także absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kurs pedagogiczny dla nauczycieli w Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Słupsku.
 
Pełnił funkcję posła III kadencji z ramienia AWS. Należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, przystąpił także do Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego. W latach 1998–2001 był wiceprzewodniczącym Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. W latach 1998–2001 był wiceprzewodniczącym Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. W 2014 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat radnego sejmiku pomorskiego. W 2015 został liderem pomorskich struktur nowo powołanego Stowarzyszenia Chrześcijańsko-Narodowego. 4 lutego 2016 został powołany przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na stanowisko głównego inspektora pracy.
 
Wykładał prawo pracy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz w Wyższej Hanzeatyckiej Szkole Zarządzania w Słupsku.

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.