Logo
Wydrukuj tę stronę

Sąd Okręgowy w Zamościu poprawia warunki przetargu

Sąd Okręgowy w Zamościu poprawia warunki przetargu fot. W.Obremski
Kolejna instytucja zareagowała pozytywnie na "żółtą kartkę". Sąd Okręgowy w Zamościu unieważnił przetarg na usługi sprzątania i rozpisał nowy, tym razem z uwzględnieniem klauzul społecznych. Dziękujemy.
 
Sąd Okręgowy w Zamościu wybierając firmę na usługi sprzątania nie zapewnił osobom pracującym zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Wczoraj do Komisji Krajowej wpłynęło pismo z SO z informacją, że przetarg został unieważniony. " Nowe postępowanie zostanie ogłoszone z uwzględnieniem klauzul społecznych" - napisano .
 
Związek przypomina, że celem wprowadzenia klauzul było uwrażliwienie systemu zamówień publicznych na jakość wykonywanych usług oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy kraju i sferę społeczną. Brak kontroli nad wykonawcami często prowadzi do wykorzystywania pracowników.
 
Reakcja Sądu Okręgowego w Zamościu świadczy to tym, że żółte kartki przynoszą efekty.
 
Od lipca 2015"Solidarność" razem z fundacją CentrumCSR prowadzi akcję piętnowania szczególnie rażących rozstrzygnięć przetargów w systemie zamówień publicznych. Żółte kartki trafiają do zamawiających, którzy rozstrzygając przetargi wybierają oferty z zaniżonymi wynagrodzeniami, poniżej wynagrodzenia minimalnego lub zamawiających nie stosujących klauzul społecznych.  Informacje są jednocześnie wysyłane do organów nadrzędnych, założycielskich oraz Urzędu Zamówień Publicznych oraz do mediów.
 
hd
Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.