Menu

Sąd Okręgowy w Zamościu poprawia warunki przetargu

Sąd Okręgowy w Zamościu poprawia warunki przetargu fot. W.Obremski
Kolejna instytucja zareagowała pozytywnie na "żółtą kartkę". Sąd Okręgowy w Zamościu unieważnił przetarg na usługi sprzątania i rozpisał nowy, tym razem z uwzględnieniem klauzul społecznych. Dziękujemy.
 
Sąd Okręgowy w Zamościu wybierając firmę na usługi sprzątania nie zapewnił osobom pracującym zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Wczoraj do Komisji Krajowej wpłynęło pismo z SO z informacją, że przetarg został unieważniony. " Nowe postępowanie zostanie ogłoszone z uwzględnieniem klauzul społecznych" - napisano .
 
Związek przypomina, że celem wprowadzenia klauzul było uwrażliwienie systemu zamówień publicznych na jakość wykonywanych usług oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy kraju i sferę społeczną. Brak kontroli nad wykonawcami często prowadzi do wykorzystywania pracowników.
 
Reakcja Sądu Okręgowego w Zamościu świadczy to tym, że żółte kartki przynoszą efekty.
 
Od lipca 2015"Solidarność" razem z fundacją CentrumCSR prowadzi akcję piętnowania szczególnie rażących rozstrzygnięć przetargów w systemie zamówień publicznych. Żółte kartki trafiają do zamawiających, którzy rozstrzygając przetargi wybierają oferty z zaniżonymi wynagrodzeniami, poniżej wynagrodzenia minimalnego lub zamawiających nie stosujących klauzul społecznych.  Informacje są jednocześnie wysyłane do organów nadrzędnych, założycielskich oraz Urzędu Zamówień Publicznych oraz do mediów.
 
hd
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.