Menu

Wojciech Buczak – Człowiek Roku 2015 Wyróżniony

Wojciech Buczak – Człowiek Roku 2015 fot.T.Gutry
Za wierność ideałom Solidarności w działalności publicznej i obronę polskiego przemysłu. Redakcja „Tygodnika Solidarność” postanowiła uhonorować tytułem Człowieka Roku 2015 Wojciecha Buczaka, wieloletniego szefa Regionu Rzeszowskiego „S”, później samorządowca, przewodniczącego sejmiku podkarpackiego, a od października – posła na sejm RP z ramienia PiS.
 
Przede wszystkim za wierność ideałom Solidarności w działalności publicznej i obronę polskiego przemysłu. Jako samorządowiec aktywnie zabiegał o miejsca pracy w zakładach zbrojeniowych zlokalizowanych w kraju. „Nie można z tą przykrą sprawą zostawić pracowników PZL Mielec i PZL-Świdnik. 
 
Niekorzystna i niezrozumiała z punktu widzenia bezpieczeństwa i ekonomii decyzja może skutkować zagrożeniem miejsc pracy i powstrzymaniem rozwoju tych firm - mówił np. w maju podczas pikiety zorganizowanej w Mielcu po rozstrzygnięciu przetargu na śmigłowce dla polskiej armii, w którym rząd PO wskazał francuskiego Caracala, a odrzucił oferty PZL Mielec i PZL Świdnik. Teraz Wojciech Buczak, jako członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej, zabiega o unieważnienie tego przetargu. Honorujemy człowieka, który właściwie rozumie sens działalności publicznej. „Realizuję nie własne plany, a moich wyborców – przez wiele lat związkowców „S”, a od ’89 roku – także wyborców z Podkarpacia” - deklarował w wywiadzie dla „TS” w trakcie kampanii wyborczej.
 
 
red.hd
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.