Menu

W środę manifestacja przed Sejmem

Jutro w Warszawie przed gmachem Sejmu odbędzie się manifestacja zorganizowana przez Międzyzwiązkowy Sztab Protestacyjno-Strajkowy górniczych central związkowych. W demonstracji weźmie 2 tysiące górników ze śląskich kopalń.
 
- Chętnych było dużo więcej i musieliśmy odmawiać. Ta demonstracja ma celu pokazanie, że górnictwo oczekuje od nowego rządu aktywnych i zdecydowanych działań, które doprowadzą do uzdrowienia sytuacji w sektorze - powiedział Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności.
 
- Doceniamy pierwsze kroki, jakie podjął nowy rząd, aby problemy górnictwa rozwiązywać w duchu dialogu i porozumienia, zarówno w sprawie górników z kopalni Kazimierz-Juliusz, jak i w sprawie nadmiernego importu węgla. Będziemy się uważnie przysłuchiwać expose pani premier, aby usłyszeć, ile miejsca poświęci problemom górnictwa i jakie działania dla naszego sektora i regionu zamierza podjąć jej rząd - dodał Jarosław Grzesik.
 
Autokary z uczestnikami demonstracji wyjadą sprzed kopalń o świcie. Zbiórka przed gmachem Sejmu o 9.00. Początek demonstracji o godz.10.00.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.