Menu

Protest pracowników katowickiego samorządu

Ok. 100 osób pikietowało 10 września przed siedzibą Urzędu Miasta w Katowicach. Protest zorganizowali pracownicy jednostek i instytucji podległych tutejszemu samorządowi. Związkowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń.

- Pensje pracowników, którzy służą miastu Katowice i dbają o jego rozwój, oscylują w okolicach 1400 - 1600 zł na rękę. Marzeniem większości z nas jest płaca na poziomie 2 tys. zł netto. Dla porównania radni Katowic dostają 2-2,5 tys. zł za to, że raz w miesiącu pojawią się na sesji Rady Miasta - mówił podczas demonstracji Mariusz Sumara, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych w Katowicach.
 
MKK reprezentuje kilka tysięcy pracowników zatrudnionych w instytucjach należących lub zależnych od katowickiego magistratu. Są to m.in. pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Miejskiej, Domu Pomocy Społecznej „Przystań” czy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. Solidarność w tych zakładach domaga się m.in. podwyżek płac w wysokości 200 zł, jednorazowej rekompensaty za brak wzrostu wynagrodzeń w latach poprzednich w wysokości 600 zł oraz przedstawienia przez samorząd drogi dojścia najniższego wynagrodzenia w jednostkach mu podległych do poziomu 2 tys zł netto.
 
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.