Menu

Podwyżki dla pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Od 137 do 355 zł wzrosły od sierpnia płace zasadnicze pracowników wszystkich grup zawodowych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. 

Podwyżki zostały im wypłacone  z wyrównaniem od 1 stycznia 2014 roku. 
 
- To już druga podwyżka płac w naszej uczelni od ubiegłego roku. Wypłacana z wyrównaniem od stycznia na pewno jest poważnym wzmocnieniem domowych budżetów pracowników, zwłaszcza tych najniżej uposażonych. Myślę, że z takiego wzrostu płac ludzie są bardzo zadowoleni, tym bardziej że te podwyżki obejmują nie tylko pensje zasadnicze, ale także m.in. premie, dodatki stażowe i nagrody jubileuszowe - podkreśla Danuta Jarosz, przewodnicząca Solidarności w ŚUM. 
 
Kolejna już podwyżka w ŚUM zrealizowana została na podstawie rządowej ustawy  z 2013 roku, zakładającej w latach 2013-2015 trzyetapowy wzrost wynagrodzeń dla pracowników budżetówki. W tym roku  na podwyżki w ŚUM Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło ponad 13,5 mln zł. 11 lipca uczelniane związki zawodowe podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe, regulujące tegoroczny wzrost wynagrodzeń w ŚUM. - Podobnie jak w zeszłym roku uzgodniliśmy m.in. zasady podziału podwyżek dla pracowników-nauczycieli oraz dla pracowników nie będących nauczycielami - informuje przewodnicząca.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.