Menu

Porozumienie płacowe w Tauron Ciepło

W Tauronie Ciepło podpisano porozumienie płacowe na 2014 rok. Zgodnie z zapisami tego dokumentu miesięczne wynagrodzenie każdego pracownika  spółki wzrośnie o co najmniej 57 zł brutto.

Negocjacje przebiegały dwuetapowo. Najpierw odbywały się rozmowy płacowe pomiędzy Radą Społeczną Tauron Polska Energia a zarządem Grupy. 30 czerwca podpisano zostało porozumienie, w którym ustalono pulę, jaką firma przeznaczy w tym roku na podwyżki płac podwyżki. Było to w przeliczenie średnio po 88 zł brutto miesięcznie dla każdego pracownika. Przy czym ustalono również, że tylko część z tych 88 zł będzie podwyżką wynagrodzenia dla wszystkich zatrudnionych, a reszta zostanie przeznaczona na fundusz motywacyjny. O tym, jakie będą proporcje, miały zadecydować negocjacje ze związkami zawodowymi na poziomie poszczególnych spółek.
 
Tauron Ciepło jest ostatnią ze spółek Grupy Tauron Polska Energia, w której podpisano porozumienie płacowe na 2014 rok. - Negocjacje były trudne, bo sposób podziału tych 88 zł brutto, jaki zaproponował zarząd spółki, był nie do przyjęcia. Pracodawca większość sumy chciał przeznaczyć na część motywacyjną. Pula, która zostawała na faktyczne podwyżki wynagrodzeń dla całej załogi, dawałaby wzrost płac o zaledwie kilkanaście złotych miesięcznie. W końcu jednak udało nam się przekonać zarząd do odwrócenia tych proporcji. Ustaliliśmy, że każdy pracownik otrzyma średnio 57 zł brutto, a pozostała pula, która w przeliczeniu wynosi 31 zł brutto na każdego pracownika, będzie stanowiła fundusz motywacyjny. Z tego funduszu kierownicy poszczególnych działów mają przyznawać podwyżki indywidualne, ale te decyzje mają charakter uznaniowy, co oznacza, że pieniądze z tej puli otrzyma tylko część pracowników, wskazanych przez przełożonych - mówi Justyna Latos, przewodnicząca Solidarności w Tauron Ciepło. 
 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.