Menu

Wspólny protest

Wszystkie związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą - taka decyzja zapadła na posiedzeniu wspólnego sztabu protestacyjno-strajkowego. - Zdecydowaliśmy, że wszystkie centrale związkowe będą działać razem i razem bronić miejsc pracy w Kopalni Węglowej - powiedział po spotkaniu Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności.
 
W poniedziałek w siedzibie Kompanii Węglowej odbędzie się spotkanie zarządu ze stroną społeczną, którego tematem będzie m.in. planowana redukcja zatrudnienia w administracji spółki o 1020 pracowników. - Bezpośrednio po tym spotkaniu ponownie zbierze się międzyzwiązkowy sztab. Natomiast najprawdopodobniej w środę we wszystkich kopalniach i zakładach należących do Kompanii Węglowej przeprowadzone zostaną masówki, podczas których będziemy rozmawiać z załogami o naszych dalszych działaniach - mówi Grzesik.
 
Więcej na www.solidarnosckatowice.pl
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.