Menu

Międzynarodowo o UZP w sektorze spożywczym

16-18 kwietnia 2012 r., w Ustroniu Jaszowcu (ośrodek „Gwarek”), odbywało się międzynarodowe seminarium nt. układów zbiorowych pracy w realiach obecnego kryzysu – zorganizowane przez Sekretariat Przemysłu Spożywczego, przy wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta. Na temat ZUZP w firmach Philip Morris, Danone, Nestle i Sab Miller mówili działacze związkowi z Polski, Słowacji, Czech i Węgier.

Wśród prelegentów spoza branży znaleźli się Jadwiga Piechocka i Krzysztof Hus – prawnicy z ZR Śląsko-Dąbrowskiego oraz Jan Plata-Przechlewski – trener z Działu Szkoleń KK. Ten ostatni skupił się głównie na realiach negocjowania UZP w kontekście siły związków zawodowych w zakładzie i w kraju.

Wszyscy uczestnicy zgodzili się z propozycją Mirosława Nowickiego – przewodniczącego Sekretariatu – żeby to seminarium dało początek cyklowi kolejnych spotkań. Podczas jednego z najbliższych tematem wiodącym ma być budowanie siły związku; wobec powyższego planowane jest zaproszenie Janusza Zabiegi – kierownika krajowego Działu Szkoleń.

Więcej na stronie Sekretariatu:
http://www.solidarnosc.org.pl/spspoz/index.php?option=com_content&view=article&id=459:o-ukadach-zbiorowych-w-ustroniu-&catid=1:latest-news&Itemid=27

jpp

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.