Menu

Świąteczne bonusy w DB Cargo Polska

500 zł brutto – taką nagrodę z okazji Świąt Bożego Narodzenia otrzymali pracownicy spółki DB Cargo Polska S.A. Ponadto na ich konta wpłynęło dodatkowe świadczenie świąteczne wynoszące, w zależności od dochodu pracownika, od 400 zł do 600 zł brutto. 
 
Te przedświąteczne bonusy wynegocjowała działająca w spółce „Solidarność” wspólnie z pozostałymi organizacjami związkowymi. – W tej chwili trudno mówić o sukcesie, ale trzeba podkreślić, że firma ma za sobą bardzo trudny czas. W pierwszym okresie pandemii wyraźnie spadła ilość pracy przewozowej. Mimo to, od początku byliśmy w stałym kontakcie z pracodawcą, dążąc do tego, aby zachować wszystkie miejsca pracy i nie dopuścić do obniżenia czasu pracy czy redukcji wynagrodzeń. Na szczęście po kilku miesiącach sytuacja ekonomiczna się unormowała i nie było konieczności zastosowania tak drastycznych cięć. Polepszenie wyników finansowych skłoniło nas do wystąpienia do zarządu o jednorazową nagrodę w wysokości 850 zł brutto, która została wypłacona pracownikom we wrześniu. Teraz udało nam się wynegocjować premię świąteczną – mówi Leszek Piskała, przewodniczący „Solidarności” w firmie.  
 
Porozumienie w sprawie nagrody świątecznej i świadczenia z ZFŚS zostało podpisane z przedstawicielami zarządu firmy 16 grudnia. Tego samego dnia „S” przedstawiła także pracodawcy postulat dotyczący podwyższenia w 2021 roku wynagrodzeń wszystkich pracowników zakładu o 500 zł brutto. 
 
DB Cargo Polska należy do niemieckiego koncernu Deutsche Bahn, zajmującego się  kolejowym transportem towarowym. Wraz ze spółkami zależnymi firma zatrudnia ok. 2,8 tys. pracowników.
 
www.solidarnosckatowice.pl
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.