Menu

Nowy prezes Airbus Poland. Przedstawiciele "S" już od dawna wskazywali na potrzebę zmian!

Z początkiem grudnia w Airbus Poland stanowisko nowego Prezesa objął Johannes von Thadden. Von Thadden, od lat związany jest z Airbusem, prowadził projekty firmy we Francji i Niemczech, odpowiadał też za rozwijanie biznesu kosmicznego Airbusa na świecie.

- Nie jest to przypadkowa zmiana ma stanowisku Prezesa Zarządu AIRBUS Poland S.A. Przedstawiciele naszej organizacji zakładowej już od długiego czasu wskazywali na potrzebę zmian w zarządzaniu naszym przedsiębiorstwem i współpracy z pracodawcą, przede wszystkim dla dobra pracowników i firmy. Niestety i zupełnie niepotrzebnie pan Johannes von Thadden obejmuje stanowisko w trakcie wypowiedzenia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, ale to już zasługa jego poprzednika i nie mamy na to teraz większego wpływu - mówi nam Rafał Chojecki, wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność" w Airbus Poland. 

- Przed nami bardzo dużo pracy w kwestii zawarcia nowego Układu Zbiorowego Pracy i to jest teraz priorytet dla naszej organizacji związkowej, ponieważ ZUZP był, jest i będzie w naszej firmie, o czym już teraz zapewniamy naszych pracowników. Na pewno nie będzie łatwo, ale mamy wspólne cele i to na nich trzeba się teraz skupić, zwłaszcza w tak trudnym okresie dla branży lotniczej - dodaje Chojecki.

www.tysol.pl

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.