Menu

Ostatni dzień zbiórki dla potrzebujących - dołącz i Ty!

Członkowie KSM Członkowie KSM

Krajowa Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” postanowiła w okresie przedświątecznym dołączyć do akcji Wirtualna Choinka. Młodzi z „S” chcą spełnić marzenie m.in. małej Oliwii i zakupić dla niej tablet, który posłuży do nauki zdalnej.

– Jest taka strona, jak wirtualnachoinka.pl, na której wybiera się wytypowane przez Caritas anonimowe rodziny, które są najbardziej potrzebujące. Piszą one listy do Świętego Mikołaja i można im ufundować prezenty. Mieliśmy pewną nadwyżkę środków, które zostały nam chociażby z niewykorzystanych w tym roku delegacji. Dlatego powstał pomysł, żeby z tych środków zorganizować zbiórkę przed Bożym Narodzeniem i wspomóc Wirtualną Choinkę – wyjaśnia w rozmowie z Tysol.pl Maciej Tyczyński, przewodniczący Krajowej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”.

– Jako Krajowa Sekcja Młodych utworzyliśmy zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Zachęcamy, żeby inni nas wsparli. Czasem jest tak, że ktoś chciałby komuś zrobić prezent, ale może dołożyć tylko 50 zł. Ale jak zbierze się kilkanaście osób, to droga do celu jest łatwiejsza. My ustaliliśmy pierwotny cel jako 1000 zł., a udało się już zebrać ponad 1200 zł. Zdeklarowaliśmy się, że kupimy jednemu biednemu dziecku tablet do nauki zdalnej. Z kolei innej ubogiej rodzinie zakupimy m.in. środki czystości. Poczuliśmy potrzebę ducha i uznaliśmy, że też możemy pomóc – przyznaje szef KSM.

Do akcji może przyłączyć się każdy.

Tutaj link do zbiórki prowadzonej jeszcze tylko jeden dzień !!!


Maciej Tyczyński zapewnił także, że jeśli uda się zebrać więcej funduszy to KSM zorganizuje kolejną paczkę świąteczną!

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.