Menu

Nawoływanie uczniów do udziału w protestach to wyraz skrajnej nieodpowiedzialności

- Nawoływanie uczniów do udziału w organizowanych obecnie marszach i protestach uznajemy za wyraz skrajnej nieodpowiedzialności i działalności społecznie szkodliwej - uważa Ryszard Proksa, przewodniczący KSOiW NSZZ „Solidarność”

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, kierując się zobowiązaniami wynikającymi z art. 6 ustawy Karta Nauczyciela, stanowczo sprzeciwia się promowaniu przez organizatorów protestów agresywnych zachowań w przestrzeni publicznej, mających demoralizujący wpływ na dzieci i młodzież.

„Szerzenie nienawiści przez niszczenie mienia, fizyczne atakowanie i znieważanie osób, używanie wulgarnych słów, umieszczanie nieprzyzwoitych napisów i rysunków w miejscach publicznych, bezczeszczenie miejsc kultu i dewastowanie pomników naszej historii to nie tylko działanie  niezgodne z prawem i podlegające odpowiedzialności karnej, ale również rujnujące relacje międzyludzkie oraz dorobek kulturowy wielu pokoleń Polaków. Nawoływanie uczniów do udziału w organizowanych obecnie marszach i protestach uznajemy za wyraz skrajnej nieodpowiedzialności i działalności społecznie szkodliwej” - pisze w stanowisku KSOiW przewodniczący Ryszard Proksa.

www.tysol.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.