Menu

NSZZ Solidarność wspiera strażaka, który padł ofiarą wybuchu!

NSZZ Solidarność wspiera strażaka, który padł ofiarą wybuchu! YouTube / CoSieDzieje TV

Fundacja SOLIDARNI, we współpracy z Krajową Sekcją Pożarnictwa NSZZ Solidarność oraz Krajową Sekcją Służby Więziennej NSZZ Solidarność organizuje zbiórkę środków finansowych na leczenie i odbudowę domu dla strażaka mł. ogn. Grzegorza Pająka, który w wyniku tragicznego wybuchu w dniu 16 października utracił cały dorobek swojego życia.

16 października 2020 roku, o godz.08.02. do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej wpłynęło zgłoszenie z WCPR o  prawdopodobnym wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym w Kobiernicach przy ul. Wolności.

Natychmiast na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Bielsko-Biała, pobliskie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, specjalistyczną grupę poszukiwawczo -ratowniczą z KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju z psami do działań poszukiwawczych oraz pogotowie energetyczne i gazowe.

Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej zabezpieczono teren zdarzenia. Kierujący działaniami ratowniczymi po rozpoznaniu ustalił, że budynek jednorodzinny zawalił się częściowo, a w środku, pod gruzami najprawdopodobniej znajduję się jedna osoba. Ratownicy pomogli wydostać się pięciu osobom w tym dwójce dzieci, przebywającym w budynku w chwili wybuchu, poszkodowanych przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Ratownicy sprawdzili także teren wokół gruzowiska, nikogo nie odnaleźli.

Osobą poszkodowaną jest mł. ogn. Grzegorz Pająk, który miał mocne poparzenia na ciele. Dziś jego stan zdrowia jest lepszy.

To osoba, która wielokrotnie narażała swoje życie. Dzisiaj potrzebuje pomocy

– mówi Marek Bogusz, przewodniczący ZR NSZZ Solidarność Region Podbeskidzie.

Wyjaśnił, że rodzina straciła tak naprawdę wszystko, co miała dlatego potrzebuje wszelkich artykułów potrzebnych do życia.

Fundacja SOLIDARNI, we współpracy z Krajową Sekcją Pożarnictwa NSZZ Solidarność oraz Krajową Sekcją Służby Więziennej NSZZ Solidarność organizuje zbiórkę środków finansowych na leczenie i odbudowę domu dla strażaka mł. Ogn. Grzegorza Pająka, który w wyniku tragicznego wybuchu w dniu 16 października utracił cały dorobek swojego życia.

www.tysol.pl

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.