Menu

Apel do Premiera RP ws. edukacji w czasie drugiej fali epidemii!

Apel do Premiera RP ws. edukacji w czasie drugiej fali epidemii! fot.pixabay.com

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku apeluje do Pana Premiera o podjęcie radykalnych działań zmierzających do minimalizowania skutków epidemii w szkołach i placówkach oświatowych.

"Domagamy się przepisów, które pozwolą dyrektorom na prawne egzekwowanie obowiązku zakrywania ust i nosa przez uczniów, pracowników szkoły, rodziców, interesantów. Ponadto zwracamy się o wprowadzenie nauczania hybrydowego (np. tydzień zajęć stacjonarnych, tydzień kształcenia na odległość), co spowoduje znaczne zmniejszenie liczby uczniów jednocześnie przebywających w szkole a tym samym w środkach komunikacji publicznej w związku z dojazdami do szkoły. Te decyzje mogłyby w pierwszej kolejności objąć uczniów klas starszych szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy mogą samodzielnie przebywać w domach pod nieobecność rodziców będących w pracy.

Zwracamy także uwagę na konieczność skrócenia czasu oczekiwania na przeprowadzenie badania na obecność Covid-19 i jego wynik. Zbyt długi okres diagnozowania powoduje często bezzasadne przebywanie uczniów i ich rodzin oraz pracowników oświaty na kwarantannie lub izolacji. Te wszystkie działania mogłyby zdecydowanie pomóc w opanowaniu bardzo trudnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju i wpłynęłyby na obniżenie liczby osób zakażonych Covid-19. Nasz apel wynika z troski o zdrowie uczniów i pracowników oświaty" - czytamy w apelu, który w imieniu Prezydium KM Gdańsk, podpisała przewodnicząca Bożena Brauer.

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.