Menu

Ruszają prace nad całościową koncepcją transformacji sektora

11 sierpnia w siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie odbędzie się pierwsze, plenarne spotkanie zespołu, który będzie opracowywał zasady transformacji sektora górniczego w korelacji z transformacją energetyki w Polsce. Takie uzgodnienie podjęto we wtorek 4 sierpnia w Katowicach podczas roboczych rozmów przedstawicieli MAP, zarządu PGG i reprezentantów strony społecznej.
 
Ustalono, że skład zespołu wejdą: wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister klimatu Michał Kurtyka, przedstawiciele spółek węglowych i energetycznych, reprezentanci strony społecznej oraz eksperci.
 
W trakcie prac tego trójstronnego zespołu pracującego nad całościową koncepcją transformacji mają zostać wyłonione  mniejsze zespoły merytoryczne, które zajmą się poszczególnymi obszarami wymagającymi przekształceń. Jednym z najpilniejszych zadań jest przygotowanie programu naprawczego dla Polskiej Grupy Górniczej.
 
www.solidarnosckatowice.pl / ny
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.