Menu

10 tys. od „Solidarności” w VOLVO dla szpitala. Apelują też do innych organizacji "S"

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. postanowiła przeznaczyć kwotę 10.000zł na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jednocześnie rozpoczęli zbiórkę wśród załogi firmy.
 

- Wszyscy walczymy z pandemią koronawirusa, który każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Najważniejsze teraz jest to, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachować rozwagę i zastosować się do wszystkich zaleceń wydanych przez osoby odpowiedzialne za nasze zdrowie – powiedział portalowi Tysol.pl wiceprzewodniczący „S” w Volvo Bogusław Jurgielewicz.


W swoim oświadczeniu związkowcy dodali również, że w obliczu tej sytuacji za pośrednictwem mediów dostajemy coraz więcej sygnałów, że w szpitalach, zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony dla lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego. To właśnie oni są teraz najbardziej narażeni na zarażenie się śmiertelnym wirusem.

W zaistniałej sytuacji w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. postanowiła przeznaczyć kwotę 10.000zł na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Równocześnie z dniem dzisiejszym rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy wśród pracowników Volvo Polska, współpracowników i wszystkich ludzi, którzy mają potrzebę niesienia pomocy innym.

Zachęcamy wszystkie organizacje związkowe, aby w miarę swoich możliwości również organizowały podobne akcje.

- Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem wirusa pokonamy sprawiając, że niemożliwe staje się możliwe – podsumował Jurgielewicz.


Link do komunikatów YouTube:
Komunikat Komisji Międzyzakładowej 27.03.2020? w YouTube https://youtu.be/w9rpuxhTvXI

Link do strony internetowej
www.solidarnoscvolvo.pl

ml

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.