Menu

Najlepsi kolejarze zostaną nagrodzeni odznaką "Zasłużony dla NSZZ Solidarność na Kolei”

Do połowy maja trwa przyjmowanie wniosków od kandydatów do corocznej nagrody pn. „Zasłużony dla NSZZ Solidarność na Kolei”.

Zgodnie z przyjętą w lutym 2019 r. uchwałą, Rada Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ Solidarność postanowiła co roku wyróżnić do dziesięciu członków Związku odznaką "Zasłużony dla NSZZ Solidarność na Kolei”, a w latach jubileuszowych bądź rocznicowych do dwudziestu osób. Wnioski z uzasadnieniem należy składać do siedziby Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ Solidarność w terminie do 15 maja każdego roku.

Celem tego plebiscytu jest wyróżnienie osób zasłużonych dla NSZZ Solidarność z terenu działalności Sekcji Krajowej Kolejarzy, którzy swoją pracą, postawą i oddaniem sprawom Związku, stali się wzorem godnym do naśladowania. Odznaką może być wyróżniana osoba, która spełnia przynajmniej cztery z poniższych kryteriów: wyróżnia się czynnym wspieraniem działalności Związku, była represjonowana przez władze komunistyczne za działalność na rzecz NSZZ Solidarność, ma szczególne zasługi przy tworzeniu struktur Związku na kolei, aktualnie pracuje w strukturach NSZZ Solidarność, cieszy się dużym uznaniem w środowisku, w którym działa, jest wzorem godnym do naśladowania.

mk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.