Menu

"Główny postulat nie został zrealizowany". Solidarność Oświaty podnosi alarm ws. podwyżek dla nauczycieli

Szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność alarmuje, że rząd Zjednoczonej Prawicy zrealizował tylko część porozumienia strajkowego ws. podwyżek dla nauczycieli. Jeden z głównych postulatów - dotyczący zmiany systemu wynagradzania nauczycieli - nie został spełniony. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

31 grudnia upłynął termin realizacji porozumienia z 7 kwietnia. Do tej pory jeden z głównych postulatów nie został zrealizowany

- mówi Ryszard Proksa, szef nauczycielskiej Solidarności. Wskazuje, że chodzi o punkt dotyczący zmiany systemu wynagradzania - rzecz dla "S" kluczową. Nowe przepisy miały wejść w styczniu tego roku. Związkowcy wysłali w tej sprawie pismo do Ministerstwa Edukacji, planują także o sprawie powiadomić premiera i być może prezydenta. 
 

Mamy nadzieję, że po 6 stycznia ktoś wreszcie się tym zajmie, bo na razie mamy wrażenie, że minister Piontkowski w tej sprawie gra na czas

- podkreśla Ryszard Proksa. 

źródło: rp.pl

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.