Menu

Poszukiwania pracownika – tania siła robocza – czy już powrót do czasów niewolnictwa?

Poszukiwania pracownika – tania siła robocza – czy już powrót do czasów niewolnictwa? cyfrowa.rp.pl

Krajowa Sekcja Transportu Drogowego NSZZ Solidarność martwi się nie tylko o polskich pracowników transportu. Reagujemy na każdy przejaw patologii w tej branży a firma UBER i jej podobne są nam znane niestety z tej najgorszej strony. Brak reakcji ze strony rządu (czytaj Ministerstwa Infrastruktury) traktujemy jako ciche przyzwolenie na rasizm i niewolnictwo zwłaszcza w stosunku do firmy Uber, to jawny przejaw nepotyzmu.

Rząd mówi, że jak się uszczelni przepisy o dostępie do polskiego rynku pracy to tania siła robocza zniknie i problem zniknie. No cóż wiadomo, że nie zniknie ani tania siła robocza ani problem.

Potrzebne jest zaangażowania służb kontrolnych wszędzie tam gdzie pojawiają się sygnały od zwykłych obywateli na każdy przejaw dyskryminacji i złego traktowania tych ludzi sprowadzonych z Filipin, Indii, Tajlandii czy Bangladeszu wykorzystywanych w sposób bezwzględny i wyrafinowany. Pozostawieni samemu sobie nie znający języka, bez żadnej pomocy, znajomości i kontaktów z koszarowani w kontenerach socjalnych bez zaplecza socjalnego.

Tadeusz Kucharski
Krajowa Sekcja Transportu Drogowego NSZZ "Solidarność"

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.