Menu

Trzecie szkolenie dla kandydatów do ERZ w Kołobrzegu

W ramach europejskiego projektu „Europejskie Rady Zakładowe jako platforma wsparcia dla ponadnarodowych układów ramowych (TCA)”, Dział Programów Europejskich KK NSZZ „Solidarność” (wraz z partnerami) zorganizował kolejne (trzecie) szkolenie poświęconego możliwościom podpisywania porozumień ramowych w koncernach ponadnarodowych.

To szkolenie, w odróżnieniu od poprzednich, przeznaczone było dla polskich związkowców z NSZZ „Solidarność” - kandydatów oraz początkujących członków Europejskich Rad Zakładowych. Tym razem odbyło się ono w hotelu Bałtyk w Kołobrzegu w dniach od 16 do 18 listopada br..

W szkoleniu wzięło udział 28 przedstawicieli Komisji Zakładowych z koncernów ponadnarodowych z wielu struktur branżowych NSZZ „Solidarność”. Zajęcia na temat ERZ prowadził Jan Plata-Przechlewski z Działu Szkoleń Komisji Krajowej, a Daniel Kierwa z „S Partnera” omówił tematykę TCA czyli Ponadnarodowych Układów Zbiorowych. Stroną logistyczną , jak w każdym ze szkoleń realizowanych w ramach projektu zajmowali się Maria Żytko i Karol Nosal, którzy pilotują całość projektu.

W trakcie 2,5-dniowych zajęć uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na kwestie formalnego przestrzegania zawieranych umów, elementy zapewniające ich wdrażanie i możliwe sankcje za brak realizacji.

Ponadto, podczas ewaluacji, uczestnicy wyrazili zadowolenie, iż program szkolenia nie ograniczał się do podstawowej wiedzy o ERZ, ale zwracał uwagę na stronę praktyczną funkcjonowania ERZ. Uczestnicy szkolenia otrzymali - wydrukowany w formie podręcznikowej i ciekawej szacie graficznej - moduł szkoleniowy wypracowany w ramach niniejszego projektu.

Niezależnie od szkoleń trwać będzie badawcza część projektu ERZ/TCA.

Tutaj więcej o projekcie

 

 

                                                                                       

 

Projekt VS/2015/0405
„Europejskie Rady Zakładowe jako platforma wsparcia dla ponadnarodowych układów ramowych (TCA)”
dofinansowany ze środków Unii Europejskiej

 

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.