Menu

Relacja z jubileuszowego Kongresu Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego

W dniach 24-26 października 2016 roku we Wrocławiu w Hotelu Novotel odbył się Jubileuszowy Kongres Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ Solidarność.
 
Przed otwarciem Kongresu, delegaci i goście uczestniczyli we mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Klemensa Dworzaka. Obrady rozpoczął i prowadził delegat z Krajowej Sekcji Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - Jacek Żurawski. Po otwarciu Kongresu, odśpiewaniu hymnu Solidarności i minucie ciszy w intencji  zmarłych Delegatów, został wyświetlony film promujący miejsce obrad - Wrocław.
 
Prowadzący powitał wszystkich delegatów, gości – byłych działaczy Sekretariatu, gości, związkowców z Regionu Dolny Śląsk, przedstawicieli KK i Sekretariatów Branżowych, gości zagranicznych, związkowców z Francji, Belgii, Niemiec, Rumunii, Serbii. Powitał przedstawicieli pracodawców z PIPC, PGNiG, PZPPF, SPP, Polskie Szkło.
 
Następnie przewodniczący Rady KSPCH- Mirosław Miara zdał obszerne sprawozdanie z dwudziestopięcioletniej działalności Sekretariatu (1991 -2016 ).
 
Przewodniczący Regionu Dolny Śląsk - Kazimierz Kimso, gospodarz terenu na którym obradowali delegaci, w krótkim przemówieniu powitał wszystkich zebranych i życzył owocnych i miłych obrad. Czasy powstawania Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ Solidarność przybliżył zebranym pierwszy przewodniczący ( od 1991 roku) – Krzysztof Hnatio. Następnie głos zabrał Michał Konecki, syn drugiego przewodniczącego Sekretariatu,  Juliana Andrzeja Koneckiego, który podziękował za zaproszenie i poinformował jak duży wpływ na jego wychowanie i ukształtowanie charakteru i wartości, miała działalność Taty w NSZZ Solidarność. Były Sekretarz Generalny ICEM – Reinhard Reibsch - Niemcy, opowiedział o jego współpracy z Sekretariatem Przemysłu Chemicznego w pierwszych latach działalności Sekretariatu. Wiceprzewodniczący KK NSZZ Solidarność – Bogdan Kubiak podziękował za zaproszenie i życzył obradującym owocnych dyskusji.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.