Menu

Czachorowski przeprasza Dudę za kłamstwa

  • Kategoria: Kraj

Kolejny "obrońca demokracji" przeprasza Piotra Dudę za kłamstwa na temat jego rzekomej służby w ZOMO

- Przepraszam pana Piotra Dudę za opublikowanie w dniu 7 grudnia 2016 roku na stronie http://kodolsztyn.blogspot.com/ zdjęcia, sugerującego iż Piotr Duda był członkiem ZOMO - napisał na stronie olsztyńskiego KOD jego aktywny działacz prof. Stanisław Czachorowski

- Zdjęcie to zostało opublikowane bez należytego sprawdzenia jego autentyczności. Jako twórca i administrator strony przepraszam za zaistniałą sytuację - pisze Czachorowski

Nie jest to pierwszy przypadek przeprosin za kłamliwe pomówienie przewodniczącego Dudy o rzekomą służbę z ZOMO. Niedawno za słowa wypowiedziane w programie "Kropka nad i" przepraszała Monika Olejnik. Trwa wymiana korespondencji z kolejnymi oszczercami


źródło: kodolsztyn.blogspot.com

Czytaj całość...

Nie dostajesz 13 zł? Zgłoś się do nas. Wspólna akcja PIP i Solidarności

Czy polscy europosłowie poprą interesy pracownicze?

Czy Solidarność wspólnie z PIP wyegzekwuje 13 zł?

Rozmowy były trudne, ale udało się wynegocjować podwyżki

W 2017 roku wynagrodzenia zasadnicze pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu wzrosną o ok. 200 zł. Podwyżka jest efektem negocjacji płacowych przeprowadzonych z pracodawcą przez zakładowe organizacje NSZZ Solidarność i OPZZ.
 
Jak informuje Andrzej Badura, przewodniczący Solidarności w firmie, od 1 stycznia wynagrodzenia zasadnicze pracowników umysłowych zostały podniesione o 117 zł, a zasadnicze stawki godzinowe kierowców i pracowników zaplecza technicznego są wyższe o 70 gr. Kolejna podwyżka wejdzie w życie w czerwcu. Od tego miesiąca pracownicy umysłowi będą zarabiać o 84 zł więcej. Stawki godzinowe kierowców i pracowników zaplecza technicznego wzrosną o 50 gr. – Podwyższenie stawek zasadniczych oznacza wzrost pozostałych wskaźników wynagrodzeń, m.in. premii – zaznacza Andrzej Badura.
 
Związkowiec podkreśla, że rozmowy z pracodawcą były bardzo trudne. – Staraliśmy się wynegocjować jak najwyższe podwyżki, ale musieliśmy brać pod uwagę sytuację finansową spółki, która nie jest najlepsza. Firma planuje zakup ponad 80 autobusów. Część pieniędzy na nowy tabor będzie pochodziła z Unii Europejskiej, ale musimy mieć także wkład własny. Ta inwestycja jest niezbędna, jeśli w dalszym ciągu chcemy świadczyć usługi dla KZK GOP. Jeżeli nie kupimy nowych autobusów, będziemy musieli zrezygnować z obsługi niektórych połączeń, a to może się wiązać z redukcjami etatów – dodaje.
 
W PKM Sosnowiec zatrudnionych jest 865 osób. Do Solidarności należy ponad 300 osób. W sumie w firmie działają trzy zakładowe organizacje związkowe, ale jedna z nich nie bierze udziału w rozmowach płacowych.


Region Śląsko-Dąbrowski

Czytaj całość...

Zmarł śp. Stanisław Dembowski

Zmarł Ryszard Parulski

Zmarł Maciej Tomaszewski

Laureaci IX konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Komisja Certyfikacyjna dokonała oceny wniosków nadesłanych na konkurs "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", m.in. biorąc pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie oraz funkcjonowanie rady pracowników.

Komisja wyłoniła 22 laureatów IX edycji. Wszystkie te firmy otrzymają certyfikat w konkursie "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanym przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP.

Są to:

1.  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gdyni
2.  Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A.
3.  Szkoła Podstawowa nr 30 im. Rtm. Witolda Pileckiego w Łodzi
4.  Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Koszalinie
5.  PEC "EMPEC" Sp. z o.o. w Ustce
6.  ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o.
7.  LOTOS Biopaliwa Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach
8.  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
9.  Przedszkole Samorządowe nr 22 w Białymstoku
10. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku
11. Przedszkole Samorządowe nr 58 Integracyjne im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku
12. Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego w Białymstoku
13. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku
14. General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. Oddział I Tychy
15. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Sosnowcu
16. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu
17. Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Społem" w Katowicach
18. Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów S.A. w Mysłowicach
19. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" w Poznaniu
20. Kopalnia Wapienia "Morawica" S.A.
21. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie
22. Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. w Polkowicach


Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.
 

 

 

Laureaci VIII edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"


pm

 

 

 

Czytaj całość...

"Solidarność" apeluje o status nauczyciela dla wychowawców w domach dziecka

Przed nami rewolucja w oświacie

Wciąż czekamy na dobrą zmianę w służbie zdrowia

Polscy pracownicy większymi optymistami

Polska plasuje się na trzecim miejscu pod względem oczekiwań wzrostu wynagrodzeń w tym roku wśród krajów Europy – 51 proc. pracowników oczekuje podwyżek – informuje portal w gospodarce.pl publikując badania przeprowadzone przez Instytut Badawczy Randstad.

W swoich oczekiwaniach wyprzedzają nas Szwedzi – 65 proc. i Brytyjczycy – 59 proc. Z kolei ponad 56 proc. pracowników w Polsce w tym roku spodziewa się premii. Przed nami są jedynie Węgrzy – 57 proc.

Wyniki raportu są zaskakujące. Aż 83 proc. Polaków uważa, że jest w stanie znaleźć pracę w ciągu pół roku. Największymi optymistami są pracownicy w wieku 25-34 lat, aż 92 proc. z nich uważa, że w razie utraty pracy, mogą znaleźć jakiekolwiek zatrudnienie. Im osoby starsze tym odsetek ten spada. Wśród osób po 55 roku życia wielkość ta wynosi 62 proc. W krajach europejskich jesteśmy na pierwszym miejscu w ocenach szansy na znalezienie nowej pracy.

Jednocześnie aż 32 proc. Polaków obawia się utraty pracy. To powyżej średniej w Europie., wynoszącej 28 proc. Największy poziom obaw zanotowano w Grecji – 40 proc., Włoszech 35 proc., w Wlk. Brytanii i Hiszpanii po 33 proc.

 

 

Czytaj całość...

Czescy pracodawcy kuszą Polaków

Brytyjscy pracodawcy nie płacą minimalnego wynagrodzenia obcokrajowcom

Chaos komunikacyjny z powodu strajków

Związkowcy z Amazona odwiedzili dom dziecka

Czasami zdarza się, że z różnych powodów nie wszyscy związkowcy uprawnieni do otrzymania paczek świątecznych odbierają je. Wszystkim, którzy zastanawiają się co dzieje się z takimi „niechcianymi” prezentami odpowiadamy: trafiają do potrzebujących!

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Amazon Fulfillment Poland Sp. z o.o. przekazali paczki ze słodyczami do Zespołu Placówek Opiekuńczo Wychowawczych ‘’Dziecięcy Dom” we Wrocławiu. Nie chcieliśmy niepokoić dzieci ale zostaliśmy poinformowani przez Panią dyrektor placówki, że to pierwsza taka inicjatywa w ostatnim czasie i wszystkie upominki dotrą do wychowanków. Wręczyliśmy również kalendarze Solidarności i mamy nadzieję, że to nie pierwsza akcja niesienia pomocy, która została przeprowadzona w imieniu wszystkich naszych członków. Pani dyrektor placówki przesyła podziękowania dla naszej zakładowej organizacji związkowej w imieniu wszystkich dzieci.

Źródło: Solidarność Pracowników Amazon Polska/Facebook

Czytaj całość...

Sukces „Solidarności” w Amazonie na skalę światową

Rok 2016 w wykonaniu Działu Rozwoju

Nowa organizacja w rzeszowskiej "Solidarności"

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.