Menu

Tadeusz Majchrowicz: To wchodzenie z butami w uprawnienia Prezydenta

Tadeusz Majchrowicz: To wchodzenie z butami w uprawnienia Prezydenta fot.M.Lewandowski

- Teraz, gdy wszyscy martwimy się o zdrowie i życie, w ustawie pojawia się wrzutka w "tarczy antykryzysowej" o Radzie Dialogu Społecznego. Stawia nas wszystkich w bardzo trudnej sytuacji - powiedział w Radiu Wnet Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
 

- Nigdy nie znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Jestem przekonany, że zaprawieni w bojach od lat 80-tych poradzimy sobie i z tą sytuacją - mówił w rozmowie z Magdaleną Uchaniuk-Gadowską Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność"


Gość „Popołudnia WNET" mówił o zupełnie nowej sytuacji w jakiej znalazły się związki zawodowe – Pewnie w wielu sprawach będziemy musieli się przeorganizować i podejmować nieco inne działania niż do tej pory. Będziemy musieli wspólnie ratować firmy, żeby nie było galopującego bezrobocia w Polsce. Teraz zasiłek dla bezrobotnych powinien być zwaloryzowany i podniesiony do jakiegoś normalnego wymiaru, a nie poniżej świadczenia przedemerytalnego – mówił Tadeusz Majchrowicz
 

Całą rozmowę można odsłuchać tutaj>>>


ml / pm

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.