Menu

Gospodarka w programach wyborczych. Które założenia są możliwe do zrealizowania?

Pakt dla przedsiębiorców Prawa i Sprawiedliwości, premia emerytalna i darmowy internet dla młodych od Koalicji Obywatelskiej, PSL proponuje 50 tys. zł od państwa jako początkowy wkład na zakup mieszkania, a Lewica m.in. emeryturę i rentę obywatelską na poziomie 1600 zł. O wyścigu obietnic rozmawiali eksperci w naszej audycji.

Gośćmi Iwony Wysockiej w audycji Ludzie i pieniądze byli Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności i Stanisław Szultka, ekonomista z Uniwersytetu Gdańskiego.

Koalicja Obywatelska proponuje skok najniższych zarobków o ponad 600 złotych miesięcznie. Po obniżce PIT składki na ZUS i NFZ nie przekroczą 35 proc., ale jednocześnie emerytura i świadczenia zdrowotne będą na wyższym poziomie. Program uprości także wyliczenia składek i PIT. Czy jest to w ogóle do zrealizowania?

- Szkoda o tym rozmawiać. To są wrzutki, które pojawiają się za pięć minut dwunasta, bardzo często podawane ze świadomością, że i tak nie ma szansy, żeby to zrealizować. Opozycja przez poprzednie lata nie zgłosiła żadnego programu, który moglibyśmy powtórzyć. To, co mówi Zjednoczona Prawica - to zapowiedzi, a propozycje opozycji są obietnicami wyborczymi, których nie ma sensu oceniać - mówił Marek Lewandowski.

Tutaj cała audycja

 

Radio Gdańsk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.