Menu

W kilku kwestiach udało się przekonać Radę Ministrów do zmian!

Rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ Solidarność był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się m.in. do rozpoczętej w czwartek przez związkowców okupacji siedziby głównej Poczty Polskiej,  o szansach Stoczni Gdańskiej na listę dziedzictwa UNESCO a także do podwyższenia płacy minimalnej w 2020 roku do 2600 złotych.

- Solidarność prowadzi negocjacje z rządem. W kilku kwestiach udało nam się przekonać radę ministrów do naszych postulatów. To nie jest tylko kwestia „uzwiązkowienia” w służbach mundurowych: policji, służbie celnej czy więziennej, ale i również nowelizacja Kodeksu cywilnego. Pracownicy bezprawnie zwolnieni będą mogli już nieprawomocnym wyrokiem sądu pierwszej instancji być przywracani do pracy - powiedział Marek Lewandowski.

- Jeżeli mówimy, że Solidarność narodziła się m.in. właśnie w Stoczni Gdańskiej, dzięki "Porozumieniom Gdańskim". Mówimy, że to było kluczowe, nie tylko dla Polski, ale także Europy i świata. To miejsce tak kluczowe musi być więc w sposób szczególny docenione - mówił Marek Lewandowski.

Kilka dni temu Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podpisała list intencyjny z Narodowym Instytutem Dziedzictwa w sprawie współpracy. B ędzie dotyczyć ochrony i rozwoju terenów Stoczni Gdańskiej oraz dalszych działań mających na celu wpisanie jej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

www.tvp.pl/radio-koszalin

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.