Menu

Jeśli premier daje Tornistry+, to pieniądze są. Dlaczego nie ma więc na odmrożenie funduszy?

Jeśli premier daje Tornistry+, to pieniądze są. Dlaczego nie ma więc na odmrożenie funduszy? fot.M.Żegliński

Piotr Duda, przewodniczący "S", był dziś gościem Doroty Gawryluk w programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News. Mówił m.in. o propozycji minister Elżbiety Rafalskiej, która zapowiedziała odmrożenie kwoty bazowej w wynagrodzeniach w sferze budżetowej oraz kwoty bazowej funduszu socjalnego. - Propozycje pani Rafalskiej nas nie zadowalają. Walczymy o pieniądze dla pracowników budżetówki, bo oni na to zasługują - podkreślał Piotr Duda.

Przewodniczący "S" mówił także o niezadowoleniu z pracy minister edukacji narodowej. 

- Anna Zalewska zapomina chyba, że w obszarach szkolnictwa nie pracują tylko nauczyciele, ale też inni pracownicy, którzy zasługują na podwyżki, ponieważ ich sytuacja jest dramatyczna. Solidarność musi dbać o wszystkie grupy zawodowe

- precyzował Piotr Duda.

- Co tydzień premier Morawiecki mówi "Tornistry plus", "Kredki plus". A więc są pieniądze na wyprawki. Tylko dlaczego nie ma na odmrożenie funduszy socjalnych?

- pytał przewodniczący "S".

Piotr Duda podkreślał, że jeśli rząd nie przyjmie propozycji związkowców, to ci pokażą siłę.

- Jeśli wyjdziemy na ulice to nie będzie nas 5-10 tysięcy. Będzie nas 100 tysięcy. Ale my najpierw wychodzimy naprzeciw rządowi i zachęcamy: musicie usiąść i z nami porozmawiać

- dodał Duda.
 


mk

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.