Menu

Solidarność pyta, czy pracodawcy płacą według nowych stawek

- Codziennie docierają do nas nowe zgłoszenia o nieprawidłowościach i naruszeniach płacy minimalnej - mówiła w audycji Ludzie i Pieniądze Sylwia Szczepańska z Komisji Krajowej NSZZ  "Solidarność".

- To wielki zbiór nieprawidłowości, wykorzystywania i praktyk nieetycznych. Jeśli chodzi o nasze działania, to przesyłamy te sprawy do Państwowej Inspekcji Pracy, która zaczęła już kontrole - mówi Sylwia Szczepańska. Dodaje, że zgłaszane są przypadki, w których pracodawcy obniżają wynagrodzenie kuriozalnymi opłatami za np. wypożyczanie mundurów, sprzętu firmowego, odkurzacza, identyfikatora czy podgrzewania wody na herbatę.

Gośćmi Artura Kiełbasińskiego byli: Sylwia Szczepańska, KK NSZZ "Solidarność", Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy i Maciej Kuźmicz, Forum Firm Rodzinnych
 

Tutaj posłuchaj całej audycji w Radio Gdańsk

 

 

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.