Menu

Solidarność o pakiecie ułatwień dla przedsiębiorców

Niedopuszczalne jest, by wprowadzając ułatwienia dla przedsiębiorców, rząd ograniczał obowiązek obowiązek płacenia przez firmy składek na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – mówił Radosław Mechliński z dolnośląskiej Solidarności w Debacie TVP Info.

Mechliński odniósł się w ten sposób do pomysłu, był składki na Fundusz, a także tworzenie regulaminów pracy i wynagradzania obowiązywały dopiero w firmach zatrudniających powyżej 50 pracowników. Dziś ta granica wynosi 20 pracowników.

Przedstawiciel Solidarności mówił również, że wszelkie ułatwienia powinny być nakierowane przede wszystkim na małe firmy, które w znacznej mierze wypracowują polskie PKB, a to właśnie one mają najwięcej problemów z urzędnikami, z ich różnorodnymi interpretacjami podatkowymi.

Odniósł się też do wyboru na Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa podkreślając, że jednoznacznie pokazuje to potrzebę zmian w amerykańskim społeczeństwie, zmian nakierowanych na wzmocnienie gospodarki, dbałość o wewnętrzne sprawy, o swoich obywateli.
 

Tutaj zobacz Debatę TVP Info

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.