We wtorek w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się kolejne spotkanie  grupy roboczej do spraw odbiurokratyzowania pracy szkoły. Na spotkaniu omawiano obszary ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej, oceny pracy nauczyciela oraz awansu zawodowego w zakresie ograniczenia biurokratyzacji.

Jednym z wielu postulatów KSOiW był postulat ograniczenia dokumentacji przygotowywanej w procedurze awansu zawodowego. Wszystkie propozycje złożone w dniu dzisiejszym zostaną przeanalizowane przez ministerstwo.

W dyskusji podkreślano rolę autonomii dyrektorów szkół i rad pedagogicznych w tworzeniu dodatkowych dokumentów szkolnych. W związku z tym pojawiła się propozycja nawiązania ściślejszej współpracy między nadzorem pedagogicznym a dyrektorami szkół. Na kolejnym spotkaniu zostanie omówiona dokumentacja związana z organizowaniem w szkołach  pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

Oferta specjalna

10% zniżki (niezależnie od innych promocji)

OFERTA OŚRODKÓW WYPOCZYNKOWYCH

Strona wykorzystuje pliki cookies: niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika m.in. do analizy statystycznej ruchu, dopasowania wyglądu i treści strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli nie wyłączysz w ustawieniach przeglądarki obsługi plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść zamieszczonych aktów prawnych nie stanowi źródła prawa, lecz jest tylko ich zapisem elektronicznym. Z uwagi na niedoskonałość zabezpieczeń chroniących dane zapisane w formie elektronicznej, a także możliwość błędnego wprowadzenia danych, administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych tu aktów prawnych.