Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Nasz Związek chce rozmawiać o założeniach zmiany systemu wynagradzania, według którego wynagrodzenia nauczycieli miałyby być powiązane z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. Przypomnijmy, w porozumieniu zawartym 7 kwietnia między „Solidarnością” a rządem jest zapewnienie, że nowy system będzie obowiązywał od 2020 roku.

Olga Zielińska dla PAP:

Olga Zielińska, rzecznik Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", podkreśla, że dla związku najważniejszym tematem rozmów będzie zmiana systemu wynagradzania nauczycieli. - Mamy przygotowaną naszą koncepcję, według której wynagrodzenia nauczycieli miałyby być powiązane z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej - mówi rzecznik.

Oferta specjalna

10% zniżki