Rada Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk z powodu braku realizacji postulatów Solidarności ws. podwyżek wynagrodzeń przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej powołuje Sztab Protestacyjno - Strajkowy.

Rada MSOiW NSZZ „Solidarność” podjęła uchwałę o powołaniu Sztabu Protestacyjno-Strajkowego, na którego czele stanęła Danuta Utrata, przewodnicząca struktur oświatowych NSZZ „Solidarności”Dolny Śląsk.

Po zebraniu o 14.00 nauczyciele i pracownicy oświaty udali się pod Urząd Wojewódzki, gdzie odbyła się pierwsza (ale nie ostatnia) w tym roku pikieta pod hasłem

ŻĄDAMY PODWYŻEK NIE MNIEJSZYCH NIŻ OTRZYMAŁY SŁUŻBY MUNDUROWE.

650 zł od stycznia 2019 r i 15 % od stycznia 2020 r.

Na protest do Wrocławia przyjechali także, nauczyciele z Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Dzierżoniowa i Milicza.

Przewodnicząca Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” Danuta Utrata krytycznie oceniła negocjacje z minister Zalewską oraz brak decyzji rządu ws. jej odwołania.

Niedotrzymanie składanych każdego roku obietnic ws. wynagrodzeń, godzin karcianych i finansowaniu oświaty.

- praca bez zapłaty nadal jest w oświacie faktem,

- podwyżki w wysokości 140 zł dla dyplomowanego to wstyd i nierówne traktowanie pracowników budżetówki.

Oświatową pikietę wspierali członkowie, Prezydium i Zarząd Regionu na czele z wiceprzewodniczącym ZR Radosławem Mechlińskim.

Gorąco podziękowano Przewodniczącym Solidarności Volvo Polska, PKP, Whirlpool Polska, za słowa wsparcia i deklarację poparcia oświatowych działań protestacyjnych.

Niestety, mimo zaproszenia na pikietę ZNP i deklaracji, że będą z nami nie było nikogo (poza 1 osobą z UW) :(Wiosna będzie nasza – skandowali m.in. zebrani zapowiadając zaostrzenie akcji protestacyjnej w kwietniu.

Danuta Utrata

Przewodnicząca

MSOiW NSZZ "Solidarność"

Dolny Śląsk

Sekcje regionalne na Śląsku i Mazowszu powołały również sztaby protestacyjno- strajkowe.

23 01 2019 pikieta
23 01 2019 pikieta 1
23 01 2019 pikieta 2
23 01 2019 pikieta
23 01 2019 pikieta 1
23 01 2019 pikieta 2

NAJNOWSZA OFERTA PENSJONATÓW, DOMÓW WCZASOWYCH I OŚRODKÓW WYPOCZYNKOWYCH Z FUNDUSZU WCZASÓW PRACOWNICZYCH 2017/2018

Historyczna Sala BHP mieści się w ceglanym budynku z XIX wieku, który w 2006 roku doczekał się remontu i aktualnie pełni rolę całorocznego centrum konferencyjno-wystawienniczego oraz muzeum. Właścicielem Sali jest NSZZ Solidarność.

To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu powstanie baza danych członków Związku. Najważniejsze informacje zapisane będą w kodzie kreskowym, a użytkownicy legitymacji będą korzystać z bonusów i pewnych przywilejów.

Sklep stacjonarny
Sala BHP