
ZAPRASZAMY

W latach 2006 – 2010 intensywnie były prowadzone prace remontowe historycznego obiektu leżącego na terenie poprzemysłowym, niegdyś należącym Stoczni Gdańskiej.
Latem 2010 r. został udostępniony społeczeństwu w formule centrum konferencyjno-wystawienniczego. Generalną renowację i adaptację budynku wykonano dzięki wielkiej determinacji i zaangażowaniu środków własnych NSZZ „Solidarność”, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu innych ofiarodawców. Uroczyste wznowienie funkcjonowania kompleksu historycznej Sali BHP uświetniło otwarcie rocznicowej wystawy, pt.: „JEST JEDNA SOLIDARNOŚĆ” w dniu 24 sierpnia 2010 roku. W nieco przemodelowanej wersji można oglądać ją do dzisiaj.
Na budynek w części parterowej składają się trzy sale wystawiennicze, w tym dwie z przeznaczeniem na konferencję lup pokaz filmowy z własnym systemem nagłośnieniowym i urządzeniami multimedialnymi. Pomieszczenia na parterze aktualnie dedykowane są dla łącznie 300 uczestników. Na pierwszym piętrze znajdują się dwie sale szkoleniowo-dydaktyczne dla 30 osób każda. Są nowocześnie wyposażone w kompletny zestaw przyłączy do prowadzenia szkoleń lub wykładów w oparciu o dedykowany system audiowizualny.
Chcemy, aby Sala BHP, której fundamentem jest Sierpień 1980, przyciągała ludzi szeroko rozumianej idei solidarności, co pozwoli dumnie nazywać ją otwartym miejscem, dzięki realizacji wartościowych i inspirujących inicjatyw konferencyjno – wystawienniczych. Strona Internetowa

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY
„POLSKA 1981-1989 W DOKUMENCIE VIDEO STUDIO GDAŃSK”
ARCHIWUM NIEZALEŻNEGO DOKUMENTU Strona Internetowa





