czolowka.gif (28330 bytes)

Serwis Informacyjny Solidarności

Aktualności - maj 2008 r.

Prasa związkowa:

Archiwum aktualności

Kontakt

Serwis Informacyjny Solidarności
Dział Informacji Komisji Krajowej

80-855 Gdańsk
ul. Wały Piastowskie 24
tel. 0 58 308-44-76
fax 058 308-42-17
sis@solidarnosc.org.pl

Pielgrzymka do Rzymu

(28.05) W związku z 30 rocznicą wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra, w ramach Roku Jana Pawła II ogłoszonego przez Komisję Krajową, NSZZ "Solidarność" organizuje VI Ogólnopolską Pielgrzymkę NSZZ "Solidarność" do Rzymu.

Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" zaprasza do wspólnego pielgrzymowania wszystkich chętnych, członków i sympatyków Związku, a także pielgrzymów indywidualnych i grupy parafialne.

"Pielgrzymowaliśmy już do Jego grobu. Tym razem chcemy czuwać jak najbliżej Jana Pawła II w rocznicę dnia, kiedy przed 30 laty został wezwany do dalekiego kraju, by tam służyć Bogu i całemu Kościołowi. Będziemy się tam modlić za niego i do niego, tak jak On mówił do nas i za nas na gdańskiej Zaspie w 1987 roku. Pragniemy też spotkać się na modlitwie w trakcie audiencji generalnej z jego następcą Benedyktem XVI" - napisał w zaproszeniu przesłanym do struktur Związku Janusz Śniadek, przewodniczący NSZZ "S".

Zaproszenie na Pielgrzymkę

DRODZY CZŁONKOWIE i SYMPATYCY NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" !

Zwracam się do Was z serdecznym zaproszeniem do wspólnego pielgrzymowania do Stolicy Apostolskiej - grobu Świętego Piotra i miejsca spoczynku naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła Wielkiego ogłosiła rok 2008 Rokiem Jana Pawła II. Bogactwo nauczania i myśli przekazywanych nam przez Największego z Polaków, w ciągu lat zasiadania przez Niego na Tronie Piotrowym są skarbnicą, z której możemy i powinniśmy czerpać nieustannie.

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wielokrotnie organizowała pielgrzymki do Stolicy Piotrowej. Powracaliśmy z Watykanu nie tylko wzmocnieni na duchu, ale też pełni wrażeń po niezapomnianych spotkaniach z Ojcem Świętym.

Planowaliśmy kolejne z Nim spotkania. Bóg zdecydował inaczej. 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 Jan Paweł II, odszedł na wieczną służbę do Domu Ojca.

Pielgrzymowaliśmy już do Jego grobu. Tym razem chcemy czuwać jak najbliżej Jana Pawła II w rocznicę dnia, kiedy przed 30 laty został wezwany do dalekiego kraju, by tam służyć Bogu i całemu Kościołowi. Będziemy się tam modlić za niego i do niego, tak jak On mówił do nas i za nas na gdańskiej Zaspie w 1987 roku.

Pragniemy też spotkać się na modlitwie - w trakcie audiencji generalnej - z jego następcą Benedyktem XVI.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkich chętnych, członków i sympatyków Związku, a także pielgrzymów indywidualnych i grupy parafialne. Niech wspólnie przeżyte dni przypomną nam wielkie Narodowe Rekolekcje, którymi były wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II do ojczystego Kraju i ostatnie godziny życia wielkiego Papieża - Polaka.

Janusz Śniadek
Przewodniczący Komisji Krajowej
NSZZ "Solidarność"

  • Dział Informacji KK