Po raz dwudziesty maszerowali ku zdrowiu

Po raz dwudziesty przeszedł ulicami Legnicy różowy „Marsz ku Zdrowiu” zorganizowany przez legnicki Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA.
 
– Idziemy po raz dwudziesty. Bardzo się cieszymy z tego naszego jubileuszu. Najważniejsze, że jego formuła się sprawdza, świadomość wśród nas, społeczeństwa rośnie. Niestety choroba nadal zbiera swoje żniwo. Statystyki zatrważają, 18 tysięcy kobiet rocznie zapada na raka, 5 tysięcy z nich umiera, dlatego musimy mówić, mówić i jeszcze raz mówić i zachęcać do profilaktyki raka piersi, badań mammograficznych, USG i wizyt lekarskich – mówi Grażyna Majchrzyk, prezes Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA – Legnica.Działaczki starają się mówić tak głośno,by usłyszały ich także młode kobiety i już od najwcześniejszych lat uczyły się samokontroli piersi i nabierały zdrowych nawyków. Sama badanie bowiem nie wystarczy. Należy pamiętać także o odpowiedniej diecie, zdrowym, sportowym trybie życia, unikaniu odżywek. Sportowy styl życia, działaczki ruchu Europa Donna, propagują od dwóch lat zapraszając wszystkie panie do wspólnego tańca.- Zapraszamy całe rodziny do „różowego tańca”. Mamy koszulki w tym kolorze, jest na nich logo Europa Donna. Każdy z uczestników może taką ubrać, to koszt 20 zł i to jest jednocześnie „bilet wstępu” na naszą imprezę. Wszystkie środki przeznaczymy na działalność naszego Ruchu – dodaje Grażyna Majchrzyk.
Działalność ta to między innymi organizacja „Marszu ku Zdrowiu”, drukowanie, materiałów informacyjnych czy realizacja spotkań w Ośrodku Diagnostyki Onkologicznej. Dodajmy, że wspólny taniec odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 w budynku Letia Bussines Center.

Nieprzypadkowo różowe marsze odbywają się w Legnicy w październiku, miesiąc ten bowiem na całym świecie jest obchodzony jako miesiąc walki z rakiem piersi.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com