Aktualności z terenu MSPL Katowice

Leśna wigilia MSPL przy RDLP w Katowicach NSZZ „Solidarność”

Stanisław Jeziorański : 16 grudnia 2015 23:04 : Aktualności MSPL Katowice

11 grudnia w Nadleśnictwie Gidle odbyło się spotkanie wigilijne członków rady MSPL NSZZ „Solidarność” przy RDLP Katowice. Na uroczystość przybył Regionalny Dyrektor Lasów Państwowych Pan Kazimierz Szabla oraz duszpasterz leśników. Świąteczna uroczystość została zorganizowana dzięki gospodarzowi tegoż miejsca, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gidle Panu Janowi Wiśniewskiemu. Obecni złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia łamiąc się opłatkiem. Uroczystości towarzyszyło wspólne kolędowanie barci leśnej.

Komentarze wyłączone

13 grudnia 1981 roku. Pamiętamy.

Stanisław Jeziorański : 14 grudnia 2015 18:17 : Aktualności, Aktualności MSPL Katowice

SONY DSC

W niedzielę 13 grudnia 2015 roku w Kościele pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu w Namysłowie została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny i upamiętnia ofiar stanu wojennego. Uroczystość została zorganizowana przez Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej.  W Eucharystii uczestniczyli też leśnicy z Nadleśnictw: Brzeg i Namysłów, którzy należącą jednocześnie do Światowego Związku Armii Krajowej, Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej oraz NSZZ „Solidarność”.  Warto podkreślić, ze we Mszy Św. wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych.

Komentarze wyłączone

Jasełka na myśliwską nutę.

Stanisław Jeziorański : 5 grudnia 2015 11:35 : Aktualności, Aktualności MSPL Katowice

jaselka

Uroczystości XXXV-lecia NSZZ „S”Regionu Małopolskiego oddz. nr 7 Wadowice

Stanisław Jeziorański : 5 grudnia 2015 11:26 : Aktualności MSPL Katowice

plakat s. andrychów

W dniu 15 listopada miała miejsce uroczystość Jubileuszu XXXV – lecia Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Regionu Małopolskiego Oddziału nr 7 Wadowice.

WZD NSZZ „Solidarność MSPL przy RDLP w Katowicach

Stanisław Jeziorański : 17 listopada 2015 21:33 : Aktualności MSPL Katowice

W dniach 12-13 listopada 2015r. odbyło się Walne Zebranie Delegatów MSPL przy RDLP w Katowicach. W załączeniu przekazujemy szczegółowy protokół walnego zebrania, sprawozdanie Przewodniczącego  Janusza Ziółkowskiego,  porządek obrad, lista delegatów, realizacja wniosków i uchwał, protokół Komisji Rewizyjnej.

Sprawozdanie PrzewodniczacegoMSPL20151118110531

Porządek WZD KSPL NSZZ

Protokół WZD MSPL NSZZ Solidarność 2015r.

Lista delegatów WZD20151118110703

Realizacj wnisków, stanowisk i uchwał20151118110647

Protokół KR MSPL Solidarność 2015

Jasełka na myśliwską nutę

Stanisław Jeziorański : 5 października 2015 17:10 : Aktualności, Aktualności MSPL Katowice

Na sali zapadła ciemność, a wraz z nią cisza. W oczach siedzących widać tylko migoczące czerwone światło palącej się wiecznej lampy, symbolu miłości Boga do ludzi.
Chrystus, wieczne światło wskazuje drogę i kierunek. Bóg, który jako mała iskierka pojawi się w ubogiej stajence, by rozpalić wielki ogień miłości płonący przez tysiące lat na całej ziemi daje swemu najukochańszemu stworzeniu Siebie – Dzieciątko.

Odsłonięcie pomnika Inki w Gdańsku Oruni

Stanisław Jeziorański : 18 września 2015 15:37 : Aktualności, Aktualności MSPL Katowice

Pomnik INKI Wiązanka kwiatów złożona przezleśników z Namysłowa

Leśniczka „Inka” – Danusia Siedzikówna
W dniu 30 sierpnia 2015r. grupa członków NSZZ „Solidarność” z Nadleśnictwa Namysłów wzięła udział w uroczystym odsłonięciu i poświęceniu pomnika Danuty Siedzikówny „INKI” w Gdańsku Oruni. Na skwerze przy kościele pw. Św. Jana Bosko odprawiono mszę świętą, którą koncelebrował abp Sławoj Leszek Głódź – on też wygłosił homilię i wspomnienie o sanitariuszce „Ince”. Danusia, kancelistka nadleśnictwa Hajnówka i Miłomłyn, córka leśniczego Wacława Siedzika, sanitariuszka 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej dowodzonej przez majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, została po ciężkim śledztwie w gdańskim UB stracona 28 sierpnia 1946r. nie mając jeszcze ukończonych 18 lat! Leśnicy z Nadleśnictwa Namysłów ( RDLP Katowice ) złożyli wiązankę żywych kwiatów i zapalony znicz z naklejką Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Namysłowie.

Komentarze wyłączone

Spotkanie z Piotrem Dudą – Przewodniczącym NSZZ „Solidarność”

Stanisław Jeziorański : 26 września 2014 18:27 : Aktualności, Aktualności MSPL Katowice

W dniu 20 września 2014r. odbyło się spotkanie przedstawicieli komisji zakładowych z Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą. Motywem spotkania były rocznice: 25lecia Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Nadleśnictwie Brynek, 34 lecie powstania NSZZ Solidarność oraz 90 lecie Lasów Państwowych. Spotkanie rozpoczęło się  o godz.12.00 mszą świętą odprawioną przez ks. Piotra Puchałę obok nadleśnictwa Brynek przy kapliczce św. Huberta.  Msza św. została odprawiona w intencji zmarłych i żyjących członków NSZZ Solidarność. Po mszy Przewodniczący MOZ Brynek – Janusz Wojciechowski wspólnie z Przewodniczącym Piotrem Dudą zasadzili na pamiątkę wydarzenia miłorząb japoński- jednego z najstarszych genetycznie gatunków drzew na świecie. Uroczystość uświetnili sygnaliści z Technikum Leśnego w Brynku pod kier. Artura Kanawki. Spotkanie zaszczyclili swoją obecnością oprócz wymienionych wyżejPiotr Nowak- zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” d/s struktur branżowych; Jan Jelonek- przewodniczący zarządu Terenowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność”powiatu tarnogórskiego; Zbyszek Klich – kierownik Biura Terenowego NSZZ”Solidarność” w Tarnowskich Górach, Jerzy Majsterkiewicz – Zastępca Nadleśniczego Brynek, Wiesław Kucharski – inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie również Przewodniczący tamtejszej zakładowej organizacji związkowej wcześniej były członek MOZ Brynek. Po posadzeniu rozpoczeły się nie formalne spotkania i rozmowy.

« Strona 1, 2 »

Wspierane przez http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/