Walne Zebranie Delegatów w Jedlni-Letnisku – wybory na kadencję 2018-2022

2 czerwca 2018 Marcelina Gosiewska Aktualności

W dniach 23 – 25 maja 2018 roku, w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku odbyło się XXIII Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Pierwszym punktem zebrania była część sprawozdawcza z mijającej kadencji 2014 – 2018. Kolejnym etapem były wybory na nadchodzącą kadencję 2018 – 2022. Dziewięćdziesięciu delegatów z całej Polski reprezentujących wszystkie Sekcje Regionalne Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” skupione w Sekcji Krajowej dokonało wyborów do władz Związku.

Przewodniczącym KSPL NSZZ „Solidarność” został prawie jednogłośnie kol. Jacek Cichocki z RDLP w Toruniu – dotychczasowy Przewodniczący, który był jedynym kandydatem.
„Potrzebujemy najlepszych ludzi na trudne czasy i wyzwania, przed którymi stoi zarówno nasz Związek Zawodowy jak i PGL LP – firma w której mamy zaszczyt pracować.” – powiedział Przewodniczący.
Ponadto Szanowni Delegaci wybrali dwudziestu dziewięciu członków Rady Krajowej KSPL, jn.:

1. Jacek Cichocki, RDLP Toruń
  27. Andrzej Nowak, Nadleśnictwo Węgliniec
  28. Mariusz Zieliński, Nadleśnictwo Oleśnica Śląska
  29. Jan Skrzekut, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Białymstoku

Wybrano również Komisję Rewizyjną, jn.:

Przewodniczący:
1. Jakub Rycak, Nadleśnictwo Warcino
Członkowie Komisji Rewizyjnej:
2. Zbigniew Paczkowski, Nadleśnictwo Kędzierzyn,
3. Mariusz Szwed, Nadleśnictwo Biłgoraj,
4. Waldemar Madziurski, Nadleśnictwo Lutówko,
5. Tomasz Taciak, Nadleśnictwo Oleśnica Śląska

Wybrano też delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” (lista Delegatów w pliku pod artykułem).

Jeszcze tego samego dnia, tj. 24.05.2018 r. Rada KSPL ukonstytuowała się wybierając dziewięcioosobowe Prezydium Rady, jn.:

1. Jacek Cichocki, RDLP Toruń – Przewodniczący
  2. Krzysztof Wiśniewski, Nadleśnictwo Strzelce Opolskie – Pierwszy zastępca
  3. Zbigniew Kuszlewicz, Nadleśnictwo Karnieszewice – Drugi zastępca
  4. Mariusz Zieliński, Nadleśnictwo Oleśnica Śląska – Trzeci zastępca
  5. Romuald Olszewski, Nadleśnictwo Garwolin – Czwarty zastępca
  6. Iwona Sadek, Nadleśnictwo Kłobuck – Sekretarz
  7. Dariusz Dyl, Nadleśnictwo Okonek – Sekretarz, Rzecznik Prasowy
  8. Marek Włostowski, RDLP Białystok, Skarbnik
  9. Grzegorz Grzelak, Nadleśnictwo Wieluń – Członek Prezydium
  10. Piotr Słoka, Nadleśnictwo Barycz – Członek Prezydium

Po przeprowadzeniu części sprawozdawczo – wyborczej Delegaci przedstawili szereg uchwał, wniosków, apeli oraz stanowisk, które zostaną złożone na ręce Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

W piątek 25 maja odbyło się również spotkanie Delegatów WZD z Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych dr Andrzejem Koniecznym. Dyrektor wyraził ubolewanie, iż wyjazd za granicę w sprawie LP uniemożliwił mu udział w poprzednim spotkaniu Rady oraz przeprosił w imieniu kierownictwa za każdą osobę, która w jakikolwiek sposób swoim zachowaniem czy słowem mogła narazić na szwank dobrą współpracę na linii pracodawca – związek, czy też nie docenić zaszczytnej roli Leśnej „Solidarności” w budowaniu obecnego kształtu i statusu Lasów Państwowych: m.in. Ustawy o Lasach, Porozumień Sękocińskich, PUZP, czy ustawy „O zachowaniu narodowego charakteru strategicznych zasobów naturalnych kraju” i wielu innych. Podczas ponad dwugodzinnego, bardzo merytorycznego w ocenie Delegatów spotkania, omówione zostały sprawy związane z wizją kierunków rozwoju Lasów Państwowych. Poza tym poruszono tematy związane z ewentualnymi pojawiającymi się zagrożeniami dla naszej firmy oraz sprawy pracownicze – od kwestii podatkowych, ubezpieczeń pracowników, zespołów zadaniowych, nowych mundurów, zarządzeń i regulacji prawnych usprawniających i unowocześniających naszą pracę – po kwestie polepszenia komunikacji pionowej i poziomej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z XXIII WZD.

Tekst: Dariusz Dyl – Rzecznik prasowy KSPL NSZZ „Solidarność”
Fot. Krzysztof Wiśniewski

Komentarze wyłączone.

Wspierane przez http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/