Aktualności

Kolejna próba obciążenia Lasów Państwowych daniną

Marcelina Gosiewska : 15 czerwca 2018 07:48 : Aktualności

W związku z poselskim projektem ustawy – o zmianie ustawy Prawo Łowieckie oraz niektórych innych ustaw, proponującym m.in. wykorzystywanie środków Funduszu Leśnego na wynagrodzenia pracowników Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” wystosował protest wobec kolejnej próby obciążenia Lasów Państwowych daniną. Więcej »

Komentarze wyłączone

Sprzeciw Krajowego Sekretariatu ZNOŚiL NSZZ „Solidarność” wobec projektu zmian w ustawie o lasach

Marcelina Gosiewska : 5 czerwca 2018 13:13 : Aktualności

W związku z projektem ustawy o zmianie ustawy o lasach oraz niektórych innych ustaw w kontekście utworzenia spółki Polskie Domy Drewniane Spółka Akcyjna, Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” sprzeciwia się próbie rozszerzenia działalności Lasów Państwowych o spółkę akcyjną. Więcej »

Komentarze wyłączone

Stanowisko Leśnej „Solidarności” w sprawie powołania spółki akcyjnej z udziałem PGL LP

Marcelina Gosiewska : 2 czerwca 2018 22:53 : Aktualności

 Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, obradujące w dniach 23-25 maja 2018 r. w Jedlni-Letnisku, podjęło jednogłośnie stanowisko w sprawie koncepcji powołania spółki akcyjnej z udziałem NFOŚiGW, BOŚ i PGL LP dla realizowania przez nią budownictwa opartego na technologii drewnianej na gruntach przekazywanych w formie aportu do tej spółki przez LP. Więcej »

Komentarze wyłączone

Walne Zebranie Delegatów w Jedlni-Letnisku – wybory na kadencję 2018-2022

Marcelina Gosiewska : 2 czerwca 2018 21:32 : Aktualności

 W dniach 23 – 25 maja 2018 roku, w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku odbyło się XXIII Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Więcej »

Komentarze wyłączone

XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa w Kaliszu

Marcelina Gosiewska : 10 maja 2018 09:31 : Aktualności

W dniu 1 maja 2018 r. ludzie pracy z całej Polski przybyli do Kalisza, aby wspólnie uczestniczyć w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa.

Więcej »

Komentarze wyłączone

Ubezpieczenie odpowiedzialności materialnej i kosztów ochrony prawnej dla pracowników PGL Lasy Państwowe

Marcelina Gosiewska : 30 kwietnia 2018 13:41 : Aktualności

 W związku z dużym zainteresowaniem pracowników PGL LP możliwością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia zabezpieczającego w przypadku roszczeń związanych z wykonywaniem obowiązków służbowych, na zlecenie Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” firma brokerska Mentor S.A.wynegocjowała program ubezpieczenia odpowiedzialności materialnej oraz kosztów ochrony prawnej dedykowany wyłącznie pracownikom Lasów Państwowych – OC Leśnika.
Więcej »

Komentarze wyłączone

Życzenia Wielkanocne

Marcelina Gosiewska : 29 marca 2018 10:31 : Aktualności

Komentarze wyłączone

Klucz wyborczy na Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa

Marcelina Gosiewska : 30 listopada 2017 15:52 : Aktualności

W związku z kończącą się kadencją władz związkowych, Rada Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” przyjęła Uchwałę w sprawie kluczy liczbowych, wg których wybierani będą Delegaci na Walne Zebranie Delegatów KSPL NSZZ „Solidarność” w wyborach kadencji 2018-2022.

Uchwała nr 10/2017_Klucz wyborczy na WZD KSPL

Komentarze wyłączone

Zebranie Rady KSPL NSZZ „Solidarność” w Solcu Kujawskim

Marcelina Gosiewska : 30 listopada 2017 14:03 : Aktualności

W dniach 20-22 września 2017 r. w Solcu Kujawskim odbyło się zebranie Rady KSPL NSZZ „Solidarność”. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, gdyż Nadleśnictwo Solec Kujawski należy do jednostek, przez które przeszła wichura w nocy  z 11 na 12 sierpnia br.
Więcej »

Komentarze wyłączone

Dolnośląska Solidarność Leśników wprowadziła relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Marcelina Gosiewska : 14 września 2017 08:45 : Aktualności, Aktualności MSPL Wrocław

 W dniu 3 września 2017 r., w Kościele św. Jana Apostoła we Wrocławiu miała miejsce niezwykła uroczystość wprowadzenia relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, patrona „Solidarności”.

Oprócz członków i sympatyków Solidarności, gościliśmy we Wrocławiu brata z małżonką i siostrę Bł. Ks. Jerzego oraz Przewodniczącego Zarządu Regionu Podlaskiego Pana Józefa Mozolewskiego.

Mszę Świętą koncelebrowali kapelani Solidarności z lat 80-tych oraz obecni duszpasterze naszego Związku.

Wspaniałą homilię wygłosił Ks. Andrzej Dziełak, który był na jednym roku w seminarium z Ks. Jerzym oraz odbywał z Nim służbę wojskową.

W imieniu gospodarzy powitała wszystkich kol. Małgorzata Calińska-Mayer, Przewodnicząca Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” zakładów Polar-Whirpool.

W imieniu Dolnośląskich Leśników relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki wprowadził Przewodniczący MSPL Wrocław kol. Adam Krakiewicz.

Wśród licznych pocztów sztandarowych przybyłych na uroczystości, był również poczet Leśnej Solidarności, w którym wzięli udział koledzy z Nadleśnictwa Wołów (RDLP Wrocław) Adam Zwierzyński, Robert Muła i Marek Matus.

Niemal całą historię związaną z misją jaką pełnił na ziemi Sługa Boży Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko przedstawił brat Księdza Jerzego wraz z Przewodniczącym Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.

Na zakończenie złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Ś.P. Ks. Mariana Stanetę duszpasterza Solidarności z Wrocławia.

Tekst: Marek Matus
Zdjęcia: Marcin Raczkowski

 

Komentarze wyłączone
« Strona 1, 2, 3 ... 43, »


Wspierane przez http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/